Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 24 bankdan 3-də fiziki şəxslərin depozitlərinin həcmi bu il oktyabrın 1-i tarixinə 1 milyard manatdan çox olub.
"Margin.az" bankların rüblük hesabatına istinadən xəbər verir ki, bunlar "Kapital Bank" (1,9 mlrd. manat), "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" (1,7 mlrd. manat) və "PAŞA Bank" (1,3 mlrd. manat) olub.
- Əhali ən çox hansı banklara depozit yatırır? - RENKİNQ
Qeyri-faiz gəlirlərinin həcminə görə bankların renkinqi
Əlavə edək ki, bu dövrə olan məlumata görə, qalan banklardan 14-də əhalinin depozitlərinin həcmi 100 milyon manatdan 1 milyard manata qədər, 7 bankda isə 100 milyon manatdan azdır.

Объем депозитов населения в 3 банках превышает 1 млрд манатов
По состоянию на 1 октября текущего года в 3 из 24 действующих в Азербайджане банков объем вкладов физических лиц превысил 1 миллиард манатов.
Как сообщает "Margin.az" со ссылкой на квартальные отчеты банков, это "Kapital Bank" (1,9 млрд манатов), "Международный банк Азербайджана" (1,7 млрд манатов) и "PASHA Bank" (1,3 млрд манатов).
Отметим, что по информации этого периода объем вкладов населения в 14 из оставшихся банков составляет от 100 миллионов манатов до 1 миллиарда манатов, а в 7 банках меньше 100 миллионов манатов.