İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti dekabrın 13-də və 20-də özəlləşdirmə hərracları keçirəcək.
"Margin.az" quruma istinadən xəbər verir ki, ilk hərraca 30 nəqliyyat vasitəsi, növbəti hərraca isə 10 dövlət obyekti və 8 nəqliyyat vasitəsi çıxarılacaq.
Hərraca çıxarılan kiçik dövlət müəssisəsi və obyektləri iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrinə aiddir. Digər üstün cəhət isə əksəriyyətinin torpaq sahələri ilə birgə özəlləşdirilməyə çıxarılmasıdır.
Hərraca çıxarılan nəqliyyat vasitələrinin əksəriyyəti Rusiya, Yaponiya, Almaniya istehsalıdır. Avtomobillərin buraxılış tarixləri isə 1985-2013-cü illəri əhatə edir.

Государственная служба по делам недвижимости при Министерстве экономики проведет приватизационные аукционы 13 и 20 декабря.
Как сообщает "Margin.az" со ссылкой на учреждение, на первом аукционе будет продано 30 автомобилей, а на следующем аукционе - 10 государственных объектов и 8 автомобилей.
Имущество еще одного банка выставляется на аукцион
Продано 33 автомобиля, принадлежащих государству - АУКЦИОН
Выставленные на торги малые государственные предприятия и объекты относятся к различным отраслям экономики. Еще одним преимуществом является то, что большинство из них приватизируется вместе с земельными участками.
Большинство автомобилей, выставленных на аукцион, произведены в России, Японии и Германии. Даты выпуска автомобилей охватывают 1985-2013 годы.