Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin büdcəyə ödəmələri 87%-dək artıb
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti (ƏMDX) bu ilin yanvar-fevral aylarında dövlət büdcəsinə ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 86,5% çox - 20,7 milyon manat vəsait köçürüb.
"Margin.az" quruma istinadən xəbər verir ki, 2 aylıq ödənişin 14,8 milyon manatı özəlləşdirmə (2,25 dəfə çox), 6,1 milyon manatı isə icarə (35,55% çox) hesabına təmin edilib.
Məlumata görə, hesabat dövründə Dövlət Xidməti 5 özəlləşdirmə hərracı keçirib. Həmin hərraclarda 2 səhmdar cəmiyyətinin səhm paketi, 1 kiçik dövlət müəssisəsi, 83 nəqliyyat vasitəsi özəlləşdirilib.

Государственная служба по вопросам собственности при Министерстве экономики перечислила в государственный бюджет за январь-февраль текущего года на 86,5% больше средств, чем за аналогичный период прошлого года - 20,7 млн. манатов.
Как сообщает "Margin.az" со ссылкой на учреждение, 14,8 миллиона манатов двухмесячного платежа были обеспечены за счет приватизации (в 2,25 раза больше), а 6,1 миллиона манатов - за счет аренды (на 35,55 процента больше).
Доходы государственного бюджета Азербайджана выросли на 27%
Министр: Поступления от аренды недвижимости в государственный бюджет выросли на 53,3%
Согласно информации, за отчетный период Госслужба провела 5 приватизационных аукционов. На этих аукционах были приватизированы 2 пакета акций акционерных обществ, 1 малое государственное предприятие, 83 транспортных средства.