"Hazırda qarşımızda duran başlıca məsələlərdən biri ixracın şaxələndirilməsidir. İqtisadiyyatın şaxələndirilməsinə gəlincə, bu məsələ uğurla həll olunur".
"Margin.az" xəbər verir ki, bu fikirləri Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Moskvada Ali Avrasiya İqtisadi Şurasının geniş tərkibdə iclasında çıxışı zamanı səsləndirib.
Dövlət başçısı deyib: “Azərbaycan iqtisadiyyatının böyük hissəsi artıq qeyri-xammal sektorunda formalaşır. İxracata gəlincə, qeyri-xammal sektorunun ixracını artırmaqdan ötrü biz hələ fəal işləməliyik”.

"Одним из главных вопросов, стоящих перед нами в настоящее время, является диверсификация экспорта. Что касается диверсификации экономики, то этот вопрос успешно решается".
Как сообщает "Margin.az", об этом сказал Президент Азербайджана Ильхам Алиев на заседании Высшего Евразийского экономического совета в расширенном составе.
Глава государства сказал: "Большая часть экономики Азербайджана формируется уже в несырьевом секторе. Что касается экспорта, мы все еще должны активно работать над увеличением экспорта несырьевого сектора”.