Güzəştli mənzillər ən çox kimlərə satılıb?
Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyi (MİDA) Yasamal Yaşayış Kompleksinin ikinci mərhələsi ilə bağlı sentyabrın 24-28-də keçirilən "Güzəştli mənzil"lərin alqı-satqısı üzrə nəticələri və statistik göstəriciləri açıqlayıb.
"Margin.az" Agentliyə istinadən xəbər verir ki, ümumilikdə bu sistem vasitəsilə 815 mənzil satılıb.
Satışın nəticələrinə görə, 218 mənzil ən azı 15 il məktəbdə müəllim işləyən şəxslərə, 170 mənzil ən azı 3 il hərbi xidmətdə olan, həmçinin ehtiyata və istefaya buraxılan hərbi qulluqçulara, 123 mənzil isə ən azı 3 il dövləq qulluğunda qulluq edən, o cümlədən dövlət qulluğunun xüsusi növündə xidmət keçən şəxslərə satılıb.

Кому больше всего продано льготных квартир?
Государственное агентство жилищного строительства (MİDA) обнародовало результаты и статистические показатели по покупке и продаже "льготного жилья", проведенных 24-28 сентября в связи со вторым этапом строительства жилого комплекса Ясамал.
Как сообщает "Margin.az" со ссылкой на агентство, всего через эту систему было продано 815 квартир.
По итогам продажи 218 квартир были проданы лицам, проработавшим в школе не менее 15 лет преподавателями, 170 квартир - военнослужащим, прослужившим в армии не менее 3 лет, а также уволенным в запас и в отставку, а 123 квартиры - лицам, прослужившим на государственной службе не менее 3 лет, в том числе проходящим службу в специальном виде государственной службы.