Əmək və Əhalinin Sosal Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Sosial Müdafiə Fondu (DSMF) ölkənin digər bölgələri üzrə mart ayının pensiyalarının, həmçinin qulluq stajına görə əlavələr alan pensiyaçıların pensiyalarının martın 15-də ödənilməsi nəzərdə tutur.
"Margin.az" bu barədə Nazirliyə istinadən xəbər verir.
Novruz bayramı ilə əlaqədar mart ayının müavinət, təqaüd və ünvanlı dövlət sosial yardımlarının da qrafikdən əvvəl olmaqla bayram ərəfəsində, yəni martın 17-də tam ödənilməsi planlaşdırılır.
Bu məqsədlə DSMF müvafiq maliyyələşdirmənin təmin edilməsi istiqamətində hazırlıq işləri aparır.
Əlavə edək ki, martın 7-də Bakı, Sumqayıt şəhərləri, Abşeron rayonu üzrə mart ayının pensiyaları artıq verilib.

Государственный фонд социальной защиты (ГФСЗ) при Министерстве труда и социальной защиты населения планирует выплатить мартовские пенсии другим регионам страны, а также пенсии пенсионерам, получившим надбавки за выслугу лет, 15 марта.
Об этом сообщает "Margin.az" со ссылкой на министерство.
Пособия, пенсии и адресная государственная социальная помощь в связи с праздником Новруз также планируется выплачивать в полном объеме в преддверии праздника, то есть 17 марта, с опережением графика.
С этой целью ГФСЗ проводит подготовительную работу в направлении обеспечения соответствующего финансирования.