OPEC qlobal neft tələbatı üzrə proqnozunu azaldıb
Neft İxrac Edən Ölkələr Təşkilatı (OPEC) 2022-2023-cü illər üçün gündəlik qlobal neft tələbi ilə bağlı proqnozunu azaldıb.
"Margin.az" OPEC-in aylıq hesabatına istinadən xəbər verir ki, bu il qlobal gündəlik neft tələbinin 99,56 milyon barel olacağı gözlənilir. Bu da əvvəlki proqnozla müqayisədə 20 min barel azdır. Bununla da, bu il neft tələbinin artım tempi 2,55 milyon barel olacaq.
Məlumata görə, bu il qlobal gündəlik neft tələbi 101,8 milyon barel olacaq ki, bu da əvvəlki proqnozla müqayisədə 20 min barel azdır. Belə ki, 2023-cü ildə neft tələbinin artım tempi isə 2,25 milyon barel olacaq.

Организация стран-экспортеров нефти (ОПЕК) понизила ежедневный прогноз мирового спроса на нефть на 2022-2023 годы.
Как сообщает "Margin.az" со ссылкой на ежемесячный отчет ОПЕК, в этом году глобальный суточный спрос на нефть ожидается на уровне 99,56 млн баррелей. Это на 20 тысяч баррелей меньше предыдущего прогноза.
Таким образом, темп роста спроса на нефть в этом году составит 2,55 млн барр.
Согласно информации, мировой ежедневный спрос на нефть в этом году составит 101,8 млн баррелей, что на 20 тыс. баррелей меньше предыдущего прогноза. Так, темп роста спроса на нефть в 2023 году составит 2,25 млн барр.