"OPEC+ sazişi enerji sabitliyinin təmin edilməsində və qlobal neft bazarının inkişafında mühüm rol oynamaqda davam edir".
"Margin.az" xəbər verir ki, bu barədə Neft İxrac Edən Ölkələr Təşkilatının (OPEC) baş katibi Heysəm Əl-Qais bildirib.
Onun sözlərinə görə, 11 ölkə arasında neft hasilatının məhdudlaşdırılmasına dair "OPEC+" sazişi 2016-cı il dekabrın 10-da imzalanıb. Sazişin məqsədi bütün istehsalçıların, istehlakçıların və investorların, eləcə də qlobal iqtisadiyyatın maraqları naminə əməkdaşlıq, o cümlədən neft bazarının davamlı sabitliyini təmin etməkdir.

"Соглашение ОПЕК+ продолжает играть важную роль в обеспечении энергетической стабильности и развитии мирового рынка нефти".
Как передает "Margin.az", об этом сообщил генеральный секретарь Организации стран-экспортеров нефти (ОПЕК) Хейсам аль-Кейс.
По его словам, соглашение ОПЕК+ об ограничении добычи нефти между 11 странами было подписано 10 декабря 2016 года. Целью соглашения является сотрудничество в интересах всех производителей, потребителей и инвесторов, а также мировой экономики, в том числе обеспечение постоянной стабильности рынка нефти.