Prezident: "Son 20 ildə iqtisadiyyatımızın üç dəfədən çox artması dünya rekordu hesab oluna bilər"
"Son 20 ildə iqtisadiyyatımız üç dəfədən çox artıb. Düşünürəm ki, bu, dünya rekordu hesab oluna bilər".
"Margin.az" xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 13-də Berlində Almaniyanın aparıcı şirkətlərinin rəhbərləri ilə görüşdə deyib.
"Eyni zamanda, birbaşa xarici borcun azalması strategiyasına əsaslanaraq, biz xarici borcumuzu azaltmışıq və 2023-cü il yanvarın 1-nə olan məlumata görə, bu, ÜDM-in 10 faizindən aşağı olub. Faktiki olaraq, bu, mənim bir neçə il bundan əvvəl hökumətin qarşısında qoyduğum hədəf idi", - deyə Azərbaycan Prezidenti vurğulayıb.

Президент: Более чем трехкратный рост нашей экономики за последние 20 лет может считаться мировым рекордом
13 Mart-23:05
"За последние двадцать лет наша экономика выросла более чем в три раза. Я думаю, что это можно считать мировым рекордом".
Как сообщает "Margin.az", об этом заявил президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев на состоявшейся 13 марта в Берлине встрече с руководителями ведущих компаний Германии.
"И в то же время мы, основываясь на нашей стратегии сокращения прямых внешних заимствований, сократили объем внешнего долга. На 1 января 2023 года он составил менее 10 процентов ВВП. Так что это была цель, которую я поставил перед правительством несколько лет назад", - сказал глава государства.