Yanvarın 18-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Davosda "The Goldman Sachs Group Inc." şirkətinin qlobal məsələlər üzrə prezidenti Cared Kohen ilə görüşüb.
"Margin.az" xəbər verir ki, görüşdə "The Goldman Sachs Group Inc." şirkətinin Azərbaycan Mərkəzi Bankı və Dövlət Neft Fondu ilə uğurlu əməkdaşlığının davam etdiyi qeyd olunub.
"The Goldman Sachs Group Inc." şirkəti ABŞ-ın mənzil-qərargahı Nyu-Yorkda yerləşən beynəlxalq sərmayə bankı və maliyyə xidmətləri şirkətidir. Yetmişdən çox ölkədə fəaliyyət göstərən şirkətin gəlirləri 2021-ci ildə 59,4 milyard dollar, xalis mənfəəti isə 21,6 milyard dollar təşkil edib.
**
Yanvarın 18-də Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Davosda "The Goldman Sachs Group Inc." şirkətinin qlobal məsələlər üzrə prezidenti Cared Kohen ilə görüşüb.

18 января Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился в Давосе с президентом компании The Goldman Sachs Group Inc. по глобальным вопросам Джаредом Коэном.
Как сообщает "Margin.az", на встрече было отмечено продолжение успешного сотрудничества компании The Goldman Sachs Group Inc. с Центральным банком и Государственным нефтяным фондом Азербайджана.
Комания The Goldman Sachs Group Inc. – американская международная инвестиционно-банковская и финансовая компания, штаб-квартира которой находится в Нью-Йорке. Доходы компании, функционирующей более чем в семидесяти странах, в 2021 году составили 59,4 млрд долларов, а чистая прибыль - 21,6 млрд долларов.
18 января в Давосе Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился с президентом компании "The Goldman Sachs Group Inc." по глобальным вопросам Джаредом Коэн.
Как сообщает "Margin.az", на встрече было отмечено, что продолжается успешное сотрудничество компании "The Goldman Sachs Group Inc." с Центральным банком Азербайджана и Государственным нефтяным фондом.