Şəhid ailələri və müharibə əlillərinə verilən evlərin və avtomobillərin sayı açıqlanıb
Şəhid ailələrinin, müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi Prezident İlham Əliyevin uğurlu sosial siyasətinin ana xəttini təşkil edir.
"Margin.az" bu barədə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinə istinadən xəbər verir.
Məlumata görə, Dövlət başçısının göstərişinə əsasən, bu kateqoriyadan olan vətəndaşların mənzillə təminatı proqramı 2018-2023-cü illərdə 5 dəfə genişlənib.
Qeyd olunan dövrdə 7892, ümumilikdə ötən dövrdə 13 560 mənzil və fərdi ev şəhid ailələri və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərə təqdim edilib. Müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərə 2018-2023-cü illərdə 1582, ümumilikdə ötən dövrdə 7500-dən çox avtomobil verilib.

Объявлено количество домов и автомобилей, переданных семьям шехидов и инвалидов войны
Укрепление социальной защиты семей шехидов и инвалидов войны является основным направлением успешной социальной политики Президента Ильхама Алиева.
Согласно информации, по поручению главы государства программа обеспечения жильем граждан данной категории в 2018-2023 годах расширена в 5 раз.
За указанный период семьям шехидов и инвалидов войны передано 7 892 квартиры и 13 560 частных домов. В 2018-2023 годах инвалидам военного времени было передано 1582 автомобиля, всего за предыдущий период было передано более 7500 автомобилей.