Neft sektoruna investisiyaların azalması
"Neft sektoruna investisiyaların azalması "OPEC+"un hasilat gücünün gündəlik 3,7 milyon barel azalmasına səbəb olub".
"Margin.az" xəbər verir ki, bu barədə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) energetika və infrastruktur naziri Süheyl Məhəmməd Fərəc Əl Məzrui bildirib.
"OPEC+" ölkələri dünya neftinin 40%-ə qədərini istehsal edir. Sənayenin maliyyələşdirilməsində yaranan problemlər nəticəsində bu enerji xammalının da qiymətində artımların olacaq. Enerjiyə tələbat artacaq və investisiya çatışmazlığı səbəbilə tələb və təklif arasındakı fərq artacaq", - o, vurğulayıb.

Снижение инвестиций в нефтяной сектор снизило производственные мощности ОПЕК+
"Уменьшение инвестиций в нефтяной сектор привело к снижению производственных мощностей ОПЕК+ на 3,7 млн ​​баррелей в сутки".
Как сообщает "Margin.az", об этом заявил министр энергетики и инфраструктуры Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) Сухейл Мохаммад Фарадж Аль Мазруи.
"Страны ОПЕК+ производят до 40% мировой нефти. В результате проблем, возникающих в финансировании отрасли, произойдет удорожание этого энергетического сырья. Спрос на энергию будет увеличиваться и разрыв между спросом и предложением будет увеличиваться из-за отсутствия инвестиций", - подчеркнул он.